SPSS Veri Analizi ve Raporlama | Uzman Akademik Danışmanlık ve Tez Destek Merkezi
SPSS Veri Analizi ve Raporlama
SPSS özellikle “Sosyal Bilimler” dalında istatistiksel ANALİZ için çok geniş olarak kullanılmaktadır. Pazar araştırmacıları, sağlık araştırmacıları, anket şirketleri, devlet kurumları, eğitim araştırmacıları, pazarlama kurumları, “veri madencileri” vb. tarafından da pratik olarak kullanılan bir istatistik yazılımıdır.
 
SPSS programı baz kısmında istatistiksel ANALİZ yanında “veri yönetimi (hal seçimi, yeniden dosya şekillendirme, türetilmiş veri yaratılması)” ve “veri dokümantasyonu (bir veri dosyası içinde bir “meta-veri” sözlüğünün depolanması)” işlemlerinin yapılması da bu yazılımın önemli niteliklerindendir.
 
Tez hazırlamada en önemli unsurlardan olan SPSS uzmanlık isteyen bir konudur. Tezinizde gerektiği takdirde SPSS uygulama yapmak için uzman kadromuz sizin hizmetinizdedir.
 
SPSS Veri Analizi, tez danışmanlığınızın hazırlanmasında önemli ve gerekli olan ögelerden bir diğeridir. SPSS Veri Analizi, bazı kurumlar tarafından kullanılan bir yöntem olmakla birlikte ‘Tez Danışmanlığı’ nda da bu istatistiksel çalışmalara büyük oranda ihtiyaç duyulmaktadır.
Hemen Ara
WhatsApp