İntihal Tespit ve Düşürme | Uzman Akademik Danışmanlık ve Tez Destek Merkezi
İntihal Tespit ve Düşürme
İntihal, başkalarına ait olan eserlerden belli bölümleri alıp kendisinin gibi gösterme veya başkalarının konusunu benimseyip uygun olmayan bir şekilde kullanma olarak tanımlanmaktadır. Kişinin intihale başvurmasının birçok sebebi olabilir; elde yeterli zamanın olmaması, yapılan çalışmayla ilgili bilgi eksikliği, daha önce denenip yakalanmamış olması, kişi ve danışmanı arasında yeterli iletişimin mevcut olmaması ve kişinin yaptığının intihal olduğunun farkında olmaması intihale neden olabilecek sebepler arasında sıralayabiliriz. Artık günümüzde yapılan her seviyedeki akademik çalışmada intihal oranına çok dikkat edilmekte ve mevcut programlarla (Turnitin, IThentıcate vs.) intihal oranının tespiti yapılabilmektedir.
 
Bilerek veya bilmeyerek intihal oranına dikkat edilmeden hazırlanan akademik çalışmalar kişilere büyük oranda zaman ve emek kaybı yaşatmaktadır. İntihal oranı tespit programları ücretleri yüksek olduğundan genelde kurumsal olarak üniversiteler tarafından satın alınmakta ve akademisyenler tarafından kullanılabilmektedir. Sizlerin yapmış olduğu akademik çalışmalarda intihal oranı ile ilgili problem yaşamamanız için çalışmalarınızın intihal oranını tespit edebiliriz. Çalışmanızın intihal oranı uygun değilse  (genelde % 20 altı uygun kabul edilir) intihal oranının düşürülmesi konusunda yardımcı olabiliriz.
 
Sizde ihtiyacınız olan intihal oranı tespit ve düşürme danışmanlığını Uzman Akademik'den almak istiyorsanız “Talep Formunu” doldurmanız yeterli. Talebiniz bize ulaştıktan sonra uzman ekibimiz tarafından değerlendirilecek ve en uygun çözüm önerileri ile en kısa sürede tarafınıza dönüş sağlanacaktır.
Hemen Ara
WhatsApp