Bitirme Tezi Hazırlama Danışmanlığı | Uzman Akademik Danışmanlık ve Tez Destek Merkezi
Bitirme Tezi Hazırlama Danışmanlığı
Yüksek lisans eğitimi sonrasında hazırlanması gereken tezler, birçok kişi tarafından bu eğitimin en zor aşaması olarak görülüyor. Özgün bir fikirler bölümünüzdeki uzman eğitmenin karşısına çıkmanız ve bu fikrin araştırma, uygulama ve sonuç aşamalarını kusursuz bir biçimde yapabileceğiniz konusunda kendisini inandırmanız gerekiyor. Bu aşamada eğitim görevlisi sunmayı düşündüğünüz tezin konusunu ve uygulama aşamalarını kabul etse de sizleri hala zorlu çalışmalar bekliyor. Bir öğrenci biyoloji tezi çalışması ya da diğer dallar için bir tez çalışması gerçekleştirirken önce bir konu belirliyor. Bu konunun özgün olması ve sonucunda meslek dalına fayda gösterecek bir konu olması gerekiyor. Bu aşamadan sonra hipotezin kurulması ve araştırmalara başlanması gerekiyor. Bu işlemler de kişilerin tüm zamanını alan işlemler oluyor. Sonrasında kaynak yaratarak çalışmaların başladığı dönemlerde ise kişiler çok büyük zorluklar yaşıyorlar.
 
Yüksek lisans eğitimine başlayan kişiler, diplomalarını aldıkları için çalışma imkânına da sahip oluyorlar. Yüksek lisans eğitimine kaynak bulmak için kişiler mesleklerini yapmaya başlıyorlar. Ancak bu durumda kendilerine kalan zaman zaten çok az olduğundan bu zamanı yüksek lisans tezi çalışmasıyla doldurmak istemiyorlar. Ayrıca bu çalışmalarda işten arda kalan zamanda yetişmeyebiliyor. Özellikle çalışmalarda gerekli işlemlerin yapılması ya da teçhizatın temin edilmesi gibi işlemler için mesai saatinde çalışmalar yapması gerekiyor. Bu da iş yeri için sorun olabileceğinden oldukça zorlu bir sürece girilmiş oluyor. Ancak bu aşamada firmamız devreye girerek akademik tez çalışması için kişilere yardımcı oluyor.
 
Kişiler akademik tezleri için bizlere ulaştıklarında tez çalışmalarını bizler devralıyoruz. Bu aşamadan sonra kişilerin hiçbir işlem yapması gerekmiyor. Yalnızca tez çalışmalarının her adımından firmamız onları haberdar ediyor ve müdahale etmek istedikleri konularda dahil olabiliyorlar. Firmamızın akademik tez fiyatları da çok uygun seviyelerde oluyor. Kişilerin yüksek lisans eğitimleri döneminde bir yandan çalışarak kaynağı yaratma çabalarının ne derece zorlu olduğunu bildiğimizde kişileri zorlamayacak fiyatlar belirliyoruz. Akademik tez hazırlama fiyatları mesleklere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor. Ancak ortaya çıkan bu fiyat farkı da önemsenecek düzeyde olmuyor.
 
DALLARA GÖRE TEZLER VE ÖRNEKLENDİRME
 
Tezli yüksek lisans tezi örnekleri incelendiği zaman aslında hazırlanış bakımından diğer tezlerden pek farklı olmadığını görmekteyiz. İsminin bu şekilde olmasının nedeni bazı lisans programlarını tezsiz bir biçimde bitirilme imkânının olmasıdır. Bu tezleri hazırlarken diğerleri ile aynı özveri derecesinde çalışıp araştırmalar yapıyor ve özgün bir tez ortaya çıkarıyoruz. Tezli yüksek lisans tezi yazımı birçok köklü üniversiteden mezun ve bu iste uzman kişiler tarafından eksiksiz olarak yapılmaktadır.
 
Yine bu tezlerin kendi içinde konulara ayrıldığı gibi farklı bilim dallarında da oluşturulabildiğini zaten görmekteyiz. Örneğin hukuk alanında bir tez hazırlamanız gerekiyor ve hukuk tezi örnekleri incelediğinizde bunun hiç de kolay olmadığını veya bu aşamanın aslında size hiç hitap etmediğini fark edip pes etmeyi düşündünüz.  Burada uzman kadromuzca hazırlanacak profesyonel tezler ile her zaman yanınızda olduğunuzu belirtmek isteriz. Haydi, ne duruyorsunuz, pes etmek yok! Gelin hayalinizdeki tezi yazalım.
 
Peki, zaten birçok güçlükle bitirdiğiniz işletme bölümünün hazırlanacak tezi artık sizin kâbusunuz olduysa?  Fakat bir yandan da bu zorluklara rağmen bitirdiğiniz bu güzel bölümü gördüğünüz mükemmel işletme tezi örnekleri gibi bir tezle taçlandırmak istiyorsunuz. Beraber buna bir çözüm bulalım, gelin siz de bir an önce tezinizi uzman ellere bırakın ve hayalinizdeki o teze hiç de zorlanmadan sahip olun.
 
Çoğumuz bir taraftan iş hayatına devam etmekte bir taraftan tez stresi ile uğraşmakta, evet biliyoruz. Bu yüzden tez hazırlama işini siz bize bırakın, bir nebze de olsa rahatlayın. Mesela ekonomi tezi örnekleri görmüşsünüzdür, profesyonel eller tarafından hazırlanmış o mükemmel tezlere siz de bu kadar kolay bir şekilde sahip olmak istemez misiniz? Tek yapmanız gereken bizlerle iletişime geçmek ve kısa bir süre içinde harika bir teze sahip olmak.
 
Literatür tezi hazırlamak zaten yeterince zor bunu biliyoruz hatta literatür tezi örnekleri ile bunları rahatlıkla görüyoruz. Peki, bunca iş yoğunluğunun arasında bu tezi hazırlamak zor olmayacak mı? Bizimle bağlantıya geçin ve bırakın hayallerinizdeki kaliteli tezleri biz yazalım ve siz sadece geçip arkanıza yaslanın.
 
Tez Uzmanlığı
 
Bilindiği gibi ödev hazırlamak, araştırma yapmak, tez yazmak eğitimin daha ilk sıralarından son sıralarına kadar karşılaşacağınız ve başlı başına bol zaman ve emek gerektiren bir iştir. Öğrendiğiniz konuları ikna edercesine,  hazırladığınız araştırmalar sizi kurtarıcı nitelikte olmuştur. Bu konuda çok araştırma yapmanın yanı sıra benzer örnekler bulup ödev arşivinden de yararlanmanız gerekebilir. Ödev yapmak önemli olduğu kadar bazı derslerden geçebilmeniz için zorunludur. Uzman desteği almak size fazlasıyla fayda sağlayabilmektedir. Bu konuda ise ödev uzmanından yararlanabilirsiniz.
 
Hiçbir konu çözülemez değildir. Bazen kendinizi bu ders, ödev, tez gibi konularda güçsüz hissedebilirsiniz. Yeterli zamanınız yoktur. Çalışıyorsunuzdur ve bazı araştırmaları yapmaya zaman ayıramıyor olabilirsiniz. Tez uzmanları bu konuda sizlere fazlasıyla destek sağlarlar. Tez yazmak yoğun çaba ve emek gerektirir. Üniversite mezuniyetinizi fazlasıyla etkileyecek bu durumda tez nedeni ile okulu bitirememek gibi bir olumsuz duruma düşmeyi hiç kimse istemez.  Aynı şekilde Doktora bitirmelerinde gerçekten bilimsel araştırmalar yapmak gerekebilir. Burada Doktora tezi hazırlayabilen konusunda uzman kişiler devreye girer. Üniversite tezi, doktora tezi hazırlamak için belki de yıllarca kitaplar okuyup araştırmalar yapıp doğru bir hipotezi savunmanız gerekmektedir. Üniversitede bu kadar zaman bulamayabilirsiniz. Çalışıyor ya da başka sorumluluklarınız olabilir. Bu nedenle bir danışman firmadan yararlanmak size yardımcı olacaktır.
 
Tezler birçok konuda olabilir.  Yorumlayıcı ya da kesin kanıtlara dayanıyor olabilir. Sosyoloji ya da Kimya konusunda olabilir. Tez hazırlarken eski örneklerden yararlanmak faydalıdır. Örneğin Biyoloji konusunda bir tez yazarken Biyoloji tezi örneklerini inceleyebilir destek alabilirsiniz. Gerçekten uzmanlık gerektiren tez, ödev gibi hazırlanması gerekilen işlerde konu seçimi çok önemlidir. Konu araştırmanın nasıl ilerleyeceğini hangi örneklem üzerinde deneneceğini ve sonuçlarının ne olacağının önceden tahmin edilmesini sağlar.
 
Bazen çok kolay olduğunu düşündüğünüz işler biranda karşınıza çıktığında zor olduğunu ve yoğun çaba sarf edilmesi gerektiğini anlarsınız. Unutmayın ki tez ve ödevler çok kolay şeyler olsalardı yapılması istenmezdi. Bu nedenle danışman desteği almak sizi ötekilerden bir adım ileri taşıyacaktır. Farklı insanların fikirlerinden yararlanmanın vizyonunuza  katacağı genişliği tahmin edebilirsiniz.
 
Araştırmalarda Sosyal Medyanın Önemi
 
Sosyal medya artık tümü ile hayatımıza girmiş durumda. İşte, özel yaşantımızda, okulumuzda, arkadaşlıklarımızda ve birçok konuda sosyal medya kullanıyoruz. Teknolojinin getirdiği bu araçtan doğru faydalanmak önemli olmasının yanı sıra yararlı bir unsurdur. Genelde eğlence amaçlı kullanılan sosyal medya aslında bilimin gün yüzüne çıkmasını sağlayan bir kütüphanedir. Oturduğunuz yerden çok uzak ülkelerdeki kütüphanelere, deneylere, araştırmalara ulaşabilir, bilgi sahibi olabilirsiniz. Araştırmalarınızı derinleştirebilir bu konudaki kampanyalara ulaşabilirsiniz.
 
Danışmanlık firmamız bu konuda sosyal medyayı iyi kullanarak sizlere birçok konuda fikir sahibi olma imkânı sunmuştur. Kampanyalardan ve  tezde kampanyalardan haber sahibi olmanızı sağlamaya çalışmaktadır. Evinizde, işinizde oturduğunuz yerden tez ve ödevde kampanyaları danışmanlık firmamızdan araştırarak işinize yarayacak pek çok konuda uzman desteği alabilirsiniz.
 
Eğitim hayatınızda karşılayabileceğiniz her türlü bilgi, ödev çeviri gibi hizmetler konusunda size fayda sağlamak için yanınızda olduğumuzu bilmenizi isteriz bu konuda ki Blogları da ziyaret etmek size yarar sağlayacaktır. Sosyal medyada birçok blog vardır. Bunlardan örnekleyecek olursak Yüksek Lisans tezi blog sitelerini yüksek lisans yapan kişiler ziyaret etmekte ve fikir sahibi olmaktadırlar. Aynı şekilde Doktora yapan kişilerde Doktora tezi blog sitelerini ziyaret ederek karşılaşacağı durumlar hakkında önceden fikir sahibi olarak bu konuda hem araştırma yapma hem de uzman desteği alma konusunda karar verme aşamasına gelecektirler.
 
Araştırma konusunda sosyal medyanın önemi göz ardı edilemeyecek kadar önemlidir. Bizi sosyal medya üzerinden, kampanyalarımızdan, yaptığımız tez ve ödev örneklerinden takip edebilirsiniz. Özgün içeriğin ve yazım dilinin önemli olduğunu bildiğimiz bu konuda uzman ve bilgi yönünden geniş arşivimiz ile sizlere hizmet vermekten mutluluk duyarız.
 
Sosyal medyanın bu kadar önemli olduğunu günümüzün teknolojisinde tez yama konusunda da tez bloglarını ziyaret edebilir Ön Lisansta, Üniversitenizde, Doktoranızda ne gibi şeylerle karşılaşacağınızı, sizlerden neler isteneceği hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Unutulmamalıdır bu tip konularda birilerinin bilgisinden yararlanmak, fikirlerini dinlemek, program kullanma yeteneklerinden yararlanmak hiçte kötü bir şey değil aksine size fayda ve yetenek kazandıracak bir durumdur. Tek başınıza başarmaya kalkıp hayal kırıklığı yaşamaktansa el ele vermek bazen çoğu kapıyı açar.
 
Tezin Hayatınızdaki Önemi
 
İlköğretim ve lise hayatınız sonrasında geleceğinizi şekillendirmek adına adım  attığınız üniversite hayatınızda birçok zorlukla karşılaşmanız olasıdır. Kendi hayatınızı yönetmeniz açısından oldukça önem arz eden üniversite hayatı boyunca, birçok dersi geçmeniz, ödevlerinizi yapmanız, araştırmalarınızı gerçekleştirmeniz ve en sonunda bitirme tezinizi teslim ederek iş hayatınıza sağlam bir adım atmanız gerekmektedir.
 
Çoğu zaman bu zorlu süreç boyunca yanınızda size destek olarak birilerini aramınız olası olacaktır. Ödevler, dersler derken zaman nasıl geçmiş anlayamadığınız doğrudur. Sizlere hak veriyoruz. O gün geldiğinde Ön Lisans yapıyorsanız Ön Lisans tezi, Lisans yapıyorsanız, Lisans tezi,  Yüksek Lisans yapıyorsanız Yüksek Lisans tezi hatta Doktora tezleri sizden istenilen eğitim son aşamasıdır. Bu aşamada başarılı olur iseniz bitirmenizi tamamlayıp iş hayatınıza giriş yapabileceğiniz gerçeğini göz ardı etmemelisiniz.Eğer Tezsiz bir konuda Lisans yapıyorsanız bu konuda da Tezsiz Lisans Tezi bloglarını ziyaret edebilirsiniz.
 
Uzun uğraş,zaman, çaba gerektiren bu konularda sağlam veri ve analizler elde etmelisiniz. Kitaplar araştırmalı, okumalı, kütüphaneleri ziyaret etmelisiniz. Bu tamamen zaman gerektiren bir konudur. Fakat herkes bu kadar zaman bulamayabilir. Çalışmak zorunla olan ve bazı sorumluluklara sahip eğitim gören kişiler zaman bulamadıkları için bu tezlerde başarılı olamayabilirler. Fakat bitirmenin tek yoluda bu tezleri başarılı şekilde sunmanızdır. Bu konuda Tezli Lisans Tezi bloglarını ziyaret ederek sizi nelerin beklediğini görebilirsiniz.
 
Günümüz teknolojisinde sosyal medyanın önemini hepiniz iyi biliyorsunuz. Araştırmalarınız da  sosyal  medya büyük önem teşkil etmektedir. Öyleki oturduğunuz yerden uzak ülkelerdeki kütüphanelere erişebilir, uzman kişilerin makaleleri okuyabilir, örnek tezleri araştırabilirsiniz. Bu konuda da inanın ki fazlasıyla zamana ihtiyacınız olacaktır. Siz o fazla zaman bulamayan çoğunlukta olan kişilerdenseniz ve Ön Lisans yapıyorsanız Ön lisans Tezi bloglarını ziyaret edebilirisiniz. Aynı zamanda Lisans okuyorsanız Lisans Tezi bloglarını ziyaret edebilirsiniz. Bu size fazlasıyla örnek ve bilgi katacaktır.
 
Araştırma yaptığınız konunun içeriği sizin hangi blogları ziyaret edeceğinizin belirleyicisi olmaktadır. Kimya alanında yapılan araştırmada kimya dalına ait kitaplar ve bloglardan araştırma yapılırken. Hukuk konusunda Hukuk Tezi bloglarını ziyaret etmelisiniz. Doğru kaynak seçimi araştırmalarınızın sonuçlarındaki başarıyı doğrudan etkilemektedir.
 
Tezlerin Sınıflandırılması
 
Tez eğitim sürecini belirli bir dersler ile tamamlayıp, bu derslerin sınavlarında başarılı olup son noktaya gelindiğinde bir fikri, düşünceyi, kanıtlanabilir nitelikte savunulup karşınızdaki kişiyi buna ikna ettiğiniz bilimsel bir araştırmadır. Bilime dayanmanın yanı sıra sağlan verilere ve ispat niteliği taşıyan literatürde  kabul görmüş ya da görebilecek olay ve araştırmalara da dayanması gerekmektedir. Tez birçok konu hakkında yazılabilir. Yorumlayıcı ve tanımlayıcı olabilir. Eğitim bölümünüz ne iste genellikle ona dayalı olur.
 
Üniversitede bölüm seçmek çok önemlidir. Lisan sonrası devam edeceğiniz ön lisans ya da lisans bölümlerini önceden iyice araştırmanız gerekmektedir. Örneğin işletme okumak isteyen bir kişi işletme hakkında kitap, dergi okuyabilir. İşletme tezi bloglarını ziyaret etmelidir. Aynı şekilde işletme bölümü değil de Ekonomi bölümü okumak isteyen bir kişi bu konuda lise çağlarından itibaren ekonomi dergilerini okumalı, mezun olduğunda nasıl bir işte çalışabileceğini bilmeli üniversitesinin son sınıfında nasıl bir araştırma yapabileceğini önceden tahmin etmelidir. Bu konuda bilgi almak için ekonomi tezi bloglarını ziyaret etmesi gerekmektedir.
 
Bazen tamamen bilime dayalı araştırmalar yapmak kaçınılmaz olmaktadır. Bir sosyoloğun insan psikolojisi üzerinde yapacağı araştırma tezi yorumlayıcı olabildiği gibi bir mühendisin araştırma yaptığı tez konusu, tamamen bilime dayalı olabilir. Çevre mühendisi, çevre ekosistem dengesini araştırma konusu yaptığı zaman belirli bilimsel verilere bu tezini dayandırması gerekir. Çevre mühendisliği bloglarını ziyaret ederek farklı kişilerin görüşlerini alması ve bu konuda araştırmalar yapması gerekmektedir. Sağlık alanında da aynı şekilde daha önceki deneylerden yararlanması uzman kişi ve danışmanların bloglarını, Sağlık tezi bloglarını ziyaret etmesi gerekmektedir Bu konuda uzman kadromuz ile size hizmet vermekten mutluluk duyduğumuzu belirtmek isteriz.
 
Araştırmaların bir diğer önemli yanı daha önceki örneklerden yola çıkmaktır. Bu konuda eski araştırmaları okumalı ve literatür taramaları yapmalısınız. Başka birilerinin yapmış olduğu tezleri değerlendirmeli ve bu sayede kendinize özgü fikir ve düşünceler yaratmalısınızdır. Literatür tezi bloglarında fazlaca bu örneklerden bulabilir başka kişilerin düşüncelerinin ne olduğunu görebilir ve kendi düşüncelerinizi daha özgün şekilde ifade etme fırsatı yakalayabilirsiniz.
 
Savunulan Tezde Özgün Olma
 
Sosyal medyanın hayatımıza girdiği günden bu yana insanlar düşüncelerini projelerini, araştırmalarını, tezlerini internet üzerinden gerçekleştirmek ve yayınlamaktadırlar. Bu yayın organlarının önceliğini bloglar oluşturuyor. Kişisel fikir ve araştırmaların savunulduğu bu bloglarda her şeyi bulmak mümkün. Başka kişilerin düşüncelerini ve savunduğu fikirleri okumak size değer katacak ve vizyonunuzun genişlemesini sağlayacaktır. Böylece kendi öz fikirlerinizi daha kolay oluşturabilir başkalarına benzemeyen bir yazım dili elde edebilirsiniz.
 
Mühendislik konularında birçok okunması gereken tez ve makale bulunuyor. Bilimsel araştırmalar, Yeni mucitler ve daha önce keşfedilmemiş araç gerekler, yapılan ve savunulan yeni fikirler. Bunların hepsine Mühendislik Tezi bloglarından ulaşabilirsiniz. Başkalarının fikirlerinden yararlanmak öğrenmek ve bilgi sahibi olmak sizin için çok önemlidir. Böylece hazırlayacağınız tezler eski örneklere dayanan fakat özgün savunulan fikirler olacaktır.
 
İlerleyen teknoloji ve dünyanın her şeyi sanal dünya üzerinden paylaşması sonucu sağlık sektöründe de önemli gelişmeler yaşanmaktadır. Yeni ilaçlar, hastalığa yakalanmamak için tüketilmesi gerekilen gıdalar konusunda derin araştırma yapan kişiler bu araştırmalarını Tıp Tezi blog siteleri üzerinden yayınlamaktalar. Sizde bu blogları ziyaret ederek yeni fikirler, düşünceler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.
 
Biyomühendislik ve biyoloji alanında yeni gelişmeler yaşanmaktadır. Dünyada ki gıda teknolojisi arttıkça ve ekosistemde değişmeler yaşandıkça biyoloji anlamındaki araştırmalar derinlik kazanmıştır. Bu zorunlu bir ihtiyaç aynı zamanda değişen dünyaya uyum sağlamak için kaçınılmaz bir gelişim olmuştur. Biyomühendislik Tez bloglarından bu gelişmeleri takip edebilir, dünyanın bu konudaki çalışmalarını araştırabilirsiniz. Eğer siz bu araştırmayı yapıyorsanız kesinlikle Biyoloji Tez bloglarını ziyaret ederek konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.
 
Araştırmalarınız bol zaman gerektiren konular olabilir. Belki yıllarca bir konu hakkında başka kişilerin ne düşündüğü bilmek ve yazılan kitapları okumanız gerekmektedir. Bunu Akademik Tez Merkezini ziyaret ederek gerçekleştirebilirsiniz. Birçok tez ve görüş yayınlanmaktadır.   Burada ki savunulan düşünceleri bilerek kendinize özgün düşünceler oluşturabilir savunduğunuz tezin daha önce kanıtlanabilir olup olmadığını öğrenebilirsiniz.
 
Eğitiminizin son aşamalarında sizden beklenen araştırma ödevleri ve tez yazma konuları sizi zorlayabilir. Bu konuda desteğimizi sizlere her zaman sunduğumuzu bilmenizi isteriz.
 
Tez Çalışmaları Türleri
 
Tez nedir? Tez bilime katkı sağlamak için yeni ve özgün bir düşünceyi yapılan araştırma ve deneyler ile kanıtlanabilir niteliğe getirerek, raporlar ile savunmaktır. Tez özgün ve başkalarının düşüncelerinden ayrıştırılabilir olmalıdır. Bilim dünyasına bir yenilik ve yorum katmalıdır. Konu net olmadılar. Savunulan fikir net bir şekilde uzun başlıklarla anlatılmayacak şekilde olmalıdır. Bu budur mantığı gütmelidir. Ve konu sağlam deliller ile kanıtlanabilmelidir. Uzun araştırmalara dayandırılmalı, bol kaynak ve veri taraması yapılmalı ayrıca özgün olmalıdır.
 
Bir hipotezinizin olması gerekiyor. Üzerine çalışabileceğiniz, öneri niteliğinde olmalıdır. Teoriler atabilmelisiniz ortaya, Doğruluğu büyük ölçüde kanıtlanmış fakat hala araştırma yapılması gereken hipotezleriniz olmalıdır. Tez hazırlamak başlı başına bilgi ve uzmanlık gerektiriyor.
 
Eğitim hayatınızın son aşamalarında karşınıza çıkacak olan tez yazma konusunda danışman firmamızdan destek alabilir uzman kadromuz ile başarılı işlere imza atabilirsiniz. Lise eğitiminiz sonrası başlamakta olduğunuz ön lisans eğitiminizin son safhasında sizden bir Ön Lisans Tezi çalışması yapmanız istenecektir. Zamanınız yok ve işin içinden çıkamıyorsanız uzman kadromuzdan destek alabilirsiniz.
 
Lisans bitirince tüm öğrenciler iş hayatına atılmak ve kendi geleceklerini kurmak isterler. Evet, haklısınız bu gelecek için 4 yıl boyunca çaba harcadınız ders çalıştınız ve sınavları geçtiniz. Artık kendi maaşınızı kazanmayı istemek sizin hakknız. Fakat sizin önünüzde hazırlamanız gereken belki de üniversitenizi bitirmenizi etkileyecek bir Lisans Tezi çalışması duruyor. Siz zaman bulamayabilirsiniz veya bu konuda işin içinden çıkamayabilirsiniz. Doğru. Çünkü bu iş uzmanlık ve yoğun zaman gerektiriyor. Burada devreye uzman kadromuz ile biz giriyoruz. Tezli lisans haricinde Tezsiz Lisans Tezi çalışması da karşınıza çıkacaktır.
 
Lisans sonrası Yüksel Lisans yapmaya karar verdiğinizde biraz daha zorlu bir süreç karşınıza çıkıyor. Daha yoğun bir araştırmayı gerektiren Yüksek Lisans Tezi çalışmaları için vaktinizi araştırma yapmak konusunda harcamanız gerekebilir. Uzman desteği almak her zaman yararlı olmuştur.
 
Yüksek Lisans bitirmesini kabul ettirdiniz ve Doktora yapmaya başladınız. Tez burada da karşınıza çıkıyor ve sizden Doktora Tezi çalışması yapmanız bekleniyor. Yani eğitimin her aşamasında karşılaşacağınız tez çalışması için belirli bilgi birikim, program becerisi yada uzman danışman yardımı almanız kaçınılmaz oluyor.
 
Sağlık ve Mühendislik Yüksek Lisans Tezleri
 
Mesleki uzmanlığın sağlanması için birçok kişi yüksek lisans eğitimi almayı seçiyor. Yüksek lisans eğitimi kendi arasında tezli ve tezsiz olmak üzere ikiye ayrılırken, ülkemizde ve dünyada tezli yüksek lisanslar her zaman daha değerli oluyor. Kişiler 2 sene aldıkları yüksek lisans eğitimi sonrasında mesleki fikirler ortaya atıyorlar. Öğrencilerin araştırma ve geliştirme yönünü kuvvetlendirmek amacıyla yapılan bu çalışmada bilimsel açıdan faydalar da ön planda tutuluyor. Doğru bir şekilde düzenlenmiş olan tez sayesinde kişiler yüksek lisans eğitimlerini başarılı bir şekilde tamamlayabiliyorlar. Sağlık tezi çalışması kapsamında oluşturulan tezler ile diğer bölümlerde oluşturulan tezler farklılık gösterebiliyor. Bu tezler ile çevre mühendisliği tezi çalışması aynı olamaz ya da olması beklenemez.
 
Bu sebeple de her meslek dalı için farklı bir tez çalışması gerçekleştiriyor. Kişiler genellikle bu tez çalışmalarını hayatlarında ilk kez gerçekleştirdiğinden oldukça büyük zorluklar yaşayabiliyorlar. Bu aşamada kendilerine destek olacak kişi ya da kurum arayışı içerisine giriyorlar. Bizler bu aşamada öğrencilere destek olmak amacıyla çalışmalarımıza başlıyoruz. Kişiler bizlerle site aracılığıyla ya da telefon numaralarımızdan iletişime geçtiğinde tez çalışmalarını biz onların yerine gerçekleştiriyoruz. Mühendislik tezi çalışması sırasında gerekli olan tüm aşamalarda firmamız yardımcı oluyor. Genel tez hazırlama planlamasında belirli adımlar bulunuyor. Bu adımlar birçok teze göre aynı şekilde seyrediyor olsa da bazen değişiklikler yaşanabiliyor. Tıp tezi çalışması yapılırken diğer bölümlerden farklı uygulamalar gerekebiliyor.
 
İlk olarak tezlerin işleneceği konunun belirlenmesi gerekiyor. Firmamız sizlere bu aşamada birkaç fikir sunabilecekken sizin fikirlerinizi de değerlendiriyor. Ortaya atılan birçok fikir arasından sizler seçiminizi yaparak tez çalışmalarını başlatabilirsiniz. Bu aşamada biyomühendislik tezi çalışması için konu belirlendikten sonra hipotezi kurma ve araştırma aşamaları geliyor. Bu aşamalarda sizlerin hiçbir işlem yapmanıza da gerek kalmıyor. Uzman ekiplerimiz tezin ilerleyişinden sizleri sürekli haberdar ediyorlar. Bu aşamadan sonraki uygulama ve tezin yazılması aşamalarında da firmamız kusursuz bir hizmet sunuyor. Bu tez çalışmaları için internet sitemizden ya da sitemizde yer alan telefon numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.
 
TEZ ÇEŞİTLERİ İLE ÖRNEKLENDİRMELER
 
Doktora çalışmaları gerek eğitim düzeyi olarak artık son aşamaya gelinmiş olması gerekse konuların ağırlığı sebebiyle hazırlama sürecinde en çok zaman ve çaba harcadığımız çalışmalardır. Bu tezlerin ortalama 150-200 sayfa olması beklenir. İçeriğinin ise yüksek kalitede ve maksimum yaratıcılık seviyesinde olması gerektiğinin farkındayız. Bu yüzden bu tezleri hazırlarken kaynak kullanımını belli bir seviyede tutmaya özen göstermekteyiz. Uzman yazarlarımız tarafından tüm bunlar dikkate alınarak teziniz titizlikle hazırlanmaktadır. Doktora tezi örnekleri incelendiği zaman bu söylenenlerin uygulamada nelere tekabül ettiği tarafınızca çok daha rahat bir şekilde anlaşılacaktır.
 
Yüksek lisans tezinde ise önemli olan detay bölüm bölüm ilerlemektir. Bunun farkında olduğumuz için bu şekilde hazırladığımız tezimizde iletişim halinde olarak, hocamıza da danışmamız halinde başarılı bir tez ortaya koymak bizler için hiç de zor değil. Yüksek lisans tezi örnekleri incelediğiniz zaman bu konuda ne kadar başarılı olduğumuzu ve özverili çalıştığımızı daha güzel görmüş olacaksınız.
 
Lisans tezi bitirme çalışmaları henüz tezler arasında ilk adım olarak görülebileceği için diğerlerine nispeten daha kolaydır. Eğer tez hazırlama kısmında sıkıldıysanız, bu iş sizlere eziyet olarak geliyorsa bunu daha kolay hale getirmek için bizler buradayız. Kademe kademe ilerleyerek yoğun ve yerinde araştırmalarımızla oluşturduğumuz tez sizler için kurtarıcı nitelikte olacaktır. Bu şekilde yazılmış birçok lisans tezi örnekleri ile aradığınız tezin tam da burada oluşturulacağınızı görmeniz an meselesi! Bizlerden bu hizmeti alarak çok kısa bir sürede hiç zorluk yaşamadan istediğiniz gibi bir teze sahip olabilirsiniz.
 
Ön lisans tezi örnekleri de incelediğiniz zaman fark edeceğiniz gibi kapsamı en dar sunumu en kısa ( 50-60 sayfa) istenen tezlerden olduğu hazırlaması en rahat tezlerdendir. Uzman kadromuz tarafından hazırlanan bu tezlerle başarıya açılacak yolda ilk adımınızı beraber atmış olacağız.
 
Tezsiz lisans tezi örnekleri ile görebileceğiniz gibi bazı lisans programları bitirilirken sizden direkt olarak bir tez istenmez kredileri tam olarak vermiş olmanız beklenir. Fakat neredeyse bununla eş değer olarak başarı belgesi(yazısı) beklenir ki bizler bu konuda sizlere yardımcı olmak için buradayız.
 
TEZ ÇEŞİTLERİ VE ÖRNEKLERİ HAZIRLAMA
 
Sağlık alanında tez hazırlayacak arkadaşlar, biliyoruz zaten bölümünüz ağır. Hatta iş hayatı ile beraberinde bu tezleri hazırlamak tam anlamıyla bir eziyet. Sağlık tezi örnekleri görüyoruz uzun, karmaşık ve hatta kimi zaman oldukça sıkıcı. İşte tam da bu yüzden, sizleri bu zor durumdan kurtarmak için bizler buradayız. Artık bunlardan kurtulmak için adresiniz burası. İşinde profesyonel arkadaşlarımız ile sizlere tam da istediğiniz gibi tezlerinizi hazırlıyoruz, sizlere ise bunun keyfini çıkarmak kalıyor.
 
Peki, yıllarca mühendislik hesapları yapıp bunlarla uğraşmaktan bıkmış olanlar. Artık bu tez hazırla süreci sizin için de sıkıcı hatta neredeyse eziyet derecesine gelmiş bir iş olarak mı görülüyor. Mühendislik tezi örnekleri görüyor fakat böyle tezler hazırlayacak gücü kendinizde bulamıyor musunuz? Artık bunların hiç önemi yok. Bizimle iletişime geçtikten sonra siz sadece arkanıza yaslanın ve o hayallerinizdeki mükemmel tezin yazılmasını bekleyin. Çevre mühendisliği tezi örnekleri veya herhangi bir dal hiç fark etmez. Hepsi kendi dalında uzmanlaşmış olmak üzere profesyonel ekibimizle istediğiniz teze ulaşmanız artık çok kolay.
 
Yıllarca tıp okudunuz, zorlu sınavlara girip zorlu süreçlerden geçtiniz. Şimdi bir de tez hazırlama kısmına geldiniz ve bu artık sizin için ok zor hale geldi hatta neredeyse pes etmeyi mi düşünüyorsunuz? Tıp tezi örnekleri görüp imrenerek baktığınız halde herhangi bir tez hazırlamak için gereken enerjiyi hissetmekte zorlanıyor musunuz? Artık sizleri bu zor işlerden kurtarmak için bizler varız, sadece bize ulaşmanız bu zorluklardan kurtulmanız için yeterli. Çünkü biz burada her zaman sizler için hizmete hazırız ve tüm süreç boyunca yanınızda olacağız.
 
Yıllarca süren eğitim, staj süreci, uykusuz geceler sonunda zar zor bitirdiğiniz bölüm sonucu artık rahat olduğunuzu düşünürken şimdi bir de tez ile mi uğraşmak zorunda kaldınız. Biyomedikal tezi örnekleri içinde boğulurken kalem oynatacak gücünüz mü yok? Bundan sonrasını siz düşünmeyin çünkü artık biz devreye giriyor ve sizi tüm bu zorluklardan
 
TEZ ÇEŞİTLERİNDE KAMPANYALAR
 
Tezler zorlu bir bilimsel araştırma sürecinden geçerek oluşturulmaktadır. Bu süreçte ilk görevimiz sizlere düzenli ve kaliteli bir hizmet vermektir. Birçok alanda tez yazımı mümkün olduğu için uzman kadromuz oluşturulurken bunlar da göz önünde bulundurulmuş ve kendi alanında profesyonel arkadaşlarımızla kaliteli bir ekip kurulmuştur.
 
Örneğin çevre mühendisliği konusunda bir tez hazırlamanız gerekiyor fakat bunun için yeterli bilgi, kaynak ya da zamana sahip değil misiniz? Profesyonel bir ekiple yardımlaşarak çalışmaya ihtiyacınız mı var? İşte burada bizim üstlendiğimiz görev devreye girmektedir. Ortak çalışmamız ile en güzel şekilde tezinizi hazırlayabilir hatta kısa bir süre içinde iletişime geçmeniz durumunda çevre mühendisliği tezinde kampanya ve fırsatlardan yararlanarak zorlu bir süreç geçirmenize neden olabilecek bu tezi kolaylaştırabilirsiniz.
 
Peki, mühendislik alanında tüm eğitim hayatınızı bitirmenize rağmen tez hazırlamakta sıkıntı mı yaşıyorsunuz? Yoksa bilgileriniz yeterli olduğu ve ne yapmanız gerektiğini bildiğiniz halde bu tezi hazırlamayı sıkıcı mı buluyorsunuz? O zaman mühendislik tezinde kampanya ve fırsatlarımız bitmeden bize başvurun bu zor süreci uzman yazarlarımız ile birlikte eğlenceli ve kolay hale getirelim.
 
Tez yazımında gerek dil ve kelime yoğunluğu gerek içeriklerin karışıklığı sebebiyle en çok sorun yaşanılan alanlardan birisinin tıp alanı olduğunun bizler de farkındayız. Ayrıca tüm bunların sizin için ne kadar önemli olduğunu da bildiğimiz için gerekli özeni göstererek bu tez çalışmalarınızda sizlere yardımcı oluyoruz. Siz de hem bu zor alandaki tezinizin kısa bir zamanda kolayca hazırlanması için hem de tıp tezinde kampanya ve fırsatlarımız bitmeden bunlardan yararlanabilmek için bizimle iletişime geçin.
 
Biyomedikal alanındaki eğitiminizi bir tez ile taçlandırmak istiyor fakat bu konuda oluşturduğunuz tezler bir türlü içinize sinmiyor mu? Kendinizi bu konuda yeterli görmüyor ya da yine de uzman bir kişiden destek mi almak istiyorsunuz. İşte tam da burada biyomedikal tezinde kampanya ve fırsatlarımızla ve uzman kadromuzla biz devreye giriyoruz.
 
Tez grubu olarak yüzlerce konuda verdiğimiz hizmetlerden birisi de biyolojidir. Bu konudaki tezler için en kısa zamanda bizimle iletişime geçin biyoloji tezinde kampanya sona ermeden çalışmalarımızı ortak olarak tamamlayalım.
 
Tez Hazırlama Danışmanlığı
 
Üniversitelerde aldığımız lisans eğitiminin ardından mesleğimize kavuşuyoruz. Ancak bu aşamada yüksek lisans seçeneği de önümüze geliyor. Bu durumda da birçoğumuz birkaç sene daha okumayı göze alarak mesleğinde uzmanlaşmak istiyor. Yüksek lisans eğitimleri tezli ve tezsiz olmak üzere ikiye ayrılıyor. Ülkemizde tezli olmayan yüksek lisans çalışmalarına çok fazla değer verilmiyor. Bu doğrultuda kişiler tezli yüksek lisans eğitimi almak için gerekli işlemleri gerçekleştiriyorlar. Ancak bu yüksek lisans eğitimi sonunda verecekleri tezlerde kişiler büyük zorluklar yaşıyorlar. Eğitim sonunda yapılması gereken tezli lisans tezi çalışması öğrencileri ciddi biçimde zorluyor. Bu aşamada kendilerine yardım edecek tecrübeli birilerini arıyorlar.
 
Firmamız bu aşamada devreye giriyor. 15 senedir yüksek lisans öğrencilerine hizmet veren firmamız, uzman kadrosuyla sizin yerinize tezlerinizi hazırlıyor. Üniversitelerin hangi bölümünde okuduğunuzun bizim için bir önemi yok. Firmamız hukuk tezi çalışması ya da mühendislik dallarınız tez çalışmalarını rahatlıkla tamamlayabiliyor. Bu çalışmalarda tamamen tecrübeli ve uzman bir ekibimiz emek sarf ediyor. Bu tez çalışmalarında öğrenciler için her aşamayı düşünüyoruz. Tez çalışmalarında kişilere yaklaşımımız kesinlikle değişmiyor. İşletme tezi çalışması yaparken kişilere olan davranışımız tüm tezler için aynı şekilde oluyor. İşin işleyişinde kullanılan aşamalarda da aynı durum söz konusu. Her zaman daha önceden belirlenmiş şekilde bir grup çalışması gerçekleştiriliyor.
 
Sizler ekonomi tezi çalışması ya da diğer tezler için bizlerle kolayca iletişime geçebilirsiniz. Firmamızla iletişim için sitemizde yer alan telefon numaralarını kullanmanız yeterli olacaktır. Sonrasında firmamızın çalışanları ile yaptığınız ön görüşmede talebiniz kabaca alınır. Sonrasında firmamızın uzman ekibi kendi arasında yaptığı görüşmelerden sonra sizlere tekrar dönüş yapılır ve hazırlanacak olan tezin tüm ayrıntılıları masaya yatırılır. Firmamızda tez çalışmaları başladığında her zaman sizlerle irtibat halinde oluyoruz. Bu aşamada çalışmaların beraber yapılmasını istediğiniz noktalarda da bizlere katılma imkânınız bulunuyor. Ancak tabii ki böyle bir zorunluluk da bulunmuyor. Tez çalışmasını uzman ekiplerimiz kısa süre içerisinde tamamlayarak sizlere teslim ediyor. Örnek vermek gerekirse literatür tezi          çalışması yapılırken tüm aşamalarda sizlerin de bilgisi olacağından hiçbir sorun çıkma ihtimali olmuyor.
 
TEZ HAZIRLAMA SÜRECİMİZDE KURALLAR
 
Her çalışmanın kendi kuralları olduğu gibi tez hazırlamada da tez kuralları vardır. Öncelikle unutulmaması gereken uzun araştırmalar sonucu yazılan bu tezin bir bilimsel çalışma olduğudur. Tez hazırlama kuralları sayılacak olursa bu kurallardan ilki tez hazırlama aşamasında bilinçli ve adım adım ilerlemedir.
 
Bunlardan ilki tez konusunun seçimidir. Uzun bir araştırma süreci olacağı için kaynaklara kolay ulaşabilmemiz bize verilen zamanda gerekli ve yeterli olarak tezi teslim edebilmemiz için konu seçimi oldukça önemlidir. Seçilen konu ise çok geniş olmamalı o alandaki birçok şeyi kapsamamalıdır. Çünkü böyle bir konu sonucunda araştırmalarımız ile tez ofisimiz sonu olmayan bir bilgi kaynağına ulaşır ve gerekli bilgileri tam olarak içlerinden seçemeyeceğimiz için boş bir tezle karşı karşıya kalmış oluruz.
 
İkinci aşamada konuyu seçip araştırmalara başladıktan sonra vardığımız sonuçlara göre konu ile ilgili olarak bir hipotez geliştiriyoruz. Ayrıca tez yazım süreci boyunca kullanılacak araştırma metodunu en başında belirleyip tüm bu yazma sürecinde buna uygun olarak hareket ediyoruz. Geçici bir plan hazırlayıp taslaklar halinde çalışıyor ve çalışma süresi boyunca elde edilen bilgilerle mevcut taslaklarda değişiklik yapıp veya taslak birleştirmeleri yaparak daha düzenli bir oluşum hazırlamaya çalışıyoruz. Bu geçici plan ve taslaklar aslında tez için bir ön çalışmadır.
 
Bu planlar ve taslaklar ışığında ise kaynak araştırmaya başlıyoruz. Kaynak ararken oldukça seçici olmamız gerekmektedir. Bu kaynaklardaki bilgilerin doğruluğu açısından mümkün olduğunca birinci el kaynakları terci etmekteyiz. Gazete, seminer, makale vb. tüm dokumanlar kaynak olarak kabul edilebilmektedir.
 
Tez yazma aşaması ise bu işin son bölümdür. Tüm araştırmalar yapılmış, gerekli olan tüm bulgulara ulaşılmış, yorumlamalar tarafımızdan yapılmış demektir. Tarafımızca açık ve anlaşılır bir şekilde yazılmış olan tezde tüm cümleler şüpheye yer bırakmayacak kesinlikte yazılır ve bu süreçten sonra sizin tezinize tamamıyla hakim olmanız gerekmektedir. Çünkü tezinizi teslim ettikten sonra size yöneltilecek sorulara rahatlıkla yanıt verebilmeniz gerekmektedir.
 
Bu konudaki başka tezleri de incelemek isterseniz tez merkezi tarafından yazılmış ulaşabileceğiniz tez yazım örnekleri olduğunu da unutmayınız.
 
TEZ HAZIRLAMANIN KOLAY VE AVANTAJLI YOLU
 
Zorlu bir süreçten geçtiniz ve artık yüksek lisansınız sona erdi. Şimdi ise yapmanız gereken bu yüksek lisansı eksiksiz bir tez ile taçlandırmak. Ancak ne yazık ki bu her zaman düşünüldüğü kadar kolay olamayabiliyor. Bu aşamada konusunda uzman hocalarımızla birlikte tez hazırlama görevinizi eksiksiz bir şekilde yerine getirmek için devreye biz giriyoruz.
 
Her çalışmada olduğu gibi tez hazırlamanın da kendine özgü bazı yöntemleri vardır. Burada unutulmaması gereken bu çalışmaların bilimsel içerikli olması gerektiği ve çalışma sonlandığında bilime az çok katkı yapılmış olması gerektiğidir. Biz de sizlere ulaştıracağımız tezleri bu bilinçle hazırlıyoruz.
 
Yüksek lisans tezi çok büyük uğraşlar gerektiren çalışmalardandır. Bu tez yaklaşık 80-100 sayfa aralığından oluşmaktadır. Fakat parça parça ilerlendiği zaman çok büyük zorluklarla karşılaşılmamaktadır.  Başlangıçta konunuzu belirttikten sonra geniş bir literatür araştırması yapıp içindekiler bölümünü oluşturuyoruz. Daha sonra sizinle de sürekli iletişim halinde olarak bölüm bölüm tez yazımına devam ediyoruz. Ayrıca yüksek lisans tezinde kampanya olduğunu da belirterek uzman kadromuzdan detaylı bilgi almanızı tavsiye ederiz.
 
4 yıllık üniversitelerin lisans bitirme tezleri ise yüksek lisans tezlerinden farklı olarak daha kısa yani 50-60 sayfa aralığında olmaktadır. Burada da konu belirlenip büyük çaplı bir araştırmadan sonra taslak oluşturulmalıdır. Bu taslak hocalara gösterilir ve daha sonra bölümler halinde yazılarak tez tamamlanır. Bu tez hazırlama aşamasında bizden profesyonel olarak destek almanız çalışmanızda hiçbir zorluk yaşamadan teslim etmenizi sağlayacaktır. Yine lisans tezinde kampanya ( tezsiz lisans tezinde kampanya ve tezli lisans tezinde kampanya) fırsatlarından yararlanıp daha detaylı bilgi almak için iletişime geçmeniz gerekmektedir.
 
Ön lisans tezi ise bu tezler arasında en kısa olanıdır. Bu tezler üniversitelerin 2 yıllık olan bölümlerini bitiren öğrencilerden istenmektedir. Yaklaşık 20-30 sayfalık bir çalışma bu tezi hazırlamak için yeterlidir. Gerekli kaynak taramasını yaptıktan sonra taslağı oluşturup bölümler halinde tamamlanır ve son olarak da kayıtlı olduğunuz üniversitenin yazım kılavuzuna göre uyarlanır. Diğer çalışmalarda olduğu gibi ön lisans tezinde kampanya fırsatları için iletişime geçmenizi bekliyoruz.Hepimize iyi çalışmalar…
 
TEZ YAZIMINDA KAMPANYALAR
 
Tez çalışmaları ön lisans, lisans, yüksek lisans gibi çeşitlenirken tabi ki kendi aralarında da dallara ayrılmaktadır. Okuduğunuz bölüm ve derecesine bağlı olarak tez çalışmalarımız da farklılaşmaktadır. Hukuk, ekonomi, sağlık gibi her farklı alan için profesyonel ekibimizle bu zorlu süreci kolaylaştırmak için yanınızdayız.
 
Hukuk alanında öğreniminizi bitirdiniz fakat son çalışma olan tez hazırlama bölümünde zorluk mu yaşıyorsunuz veya bu zorlu süreç için iş yoğunluğu yüzünden ayıracak zamanınız mı yok? İşte burada sizler için biz devreye giriyoruz. Tüm bu çalışmaların sizler için ne kadar önemi olduğunun farkında olarak uzman kadromuzla bu çalışmada her zaman yanınızda olduğumuzu belirtmek isteriz. Siz de hukuk tezinde kampanya ve fırsatları kaçırmadan bizimle iletişime geçin.
 
Profesyonel kadromuzla hizmet verdiğimiz tez konularından birisi de işletme alanıdır. Eğer siz de bu alanda tez çalışmaları için en az sizin kadar özverili olarak çalışılarak oluşturulacak bir tez arıyorsanız işletme tezinde kampanya ve fırsatlardan da yararlanarak beraber bu süreci eğlenceli ve kolay hale getirelim.
 
Tez hazırlama sürecinde çok geniş çaplı bir tarama ve araştırma yapılması gerektiğinin sizler gibi bilincindeyiz. Bu araştırma ve tarama sürecinden sıkıldınız mı veya ekonomi alanında yaptığınız araştırmalar ile bir sonuca varamadığınızı mı düşünüyorsunuz? İşte tam burada sizinle koordineli olarak çalışacak uzmanlarımız devreye girmektedir. Bu tezinizi en kısa sürede ve en güzel şekilde oluşturmak için burada olduğumuzu unutmayın ve en kısa zamanda bizimle iletişime geçerek ekonomi tezinde kampanya ve kolaylıklardan yararlanarak bu çok özel çalışmanızı başarılı bir şekilde tamamlayın.
 
Tez yazımındaki aşamalardan olmazsa olmazı ise literatür taramadır. Çünkü tek bir kaynaktan beslenerek yazılmış bir tez başarısız olmaya mahkûmdur. Bu ise tez yazmanın en zor kısımlarından birisidir. Eğer siz de kaynaklara ulaşmakta ve bu bölümü aşmakta zorlanıyorsanız literatür tezinde kampanya ve fırsatlardan yararlanarak bize ulaşabilirsiniz.
Hemen Ara
WhatsApp